Movies I've Seen
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Collateral | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Casino Royale (2006) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Unbreakable | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 4. | 300 | N/A | 2.9/4 | |
| 5. | Host, The ( Gwoemul ) | N/A | 2.9/4 | |
| 6. | Kill Bill: Volume 1 | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Big Fish (2003) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Life is Beautiful ( vita è bella, La ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Knocked Up | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 11. | Little Miss Sunshine | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 13. | V for Vendetta | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 14. | Ocean's Eleven (2001) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 15. | Office Space | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 16. | The Fifth Element | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 17. | The Incredibles | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 18. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 19. | No Country for Old Men | N/A | 3.2/4 | |
| 20. | Gone Baby Gone | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 21. | Rocket Science | N/A | 2.8/4 | |
| 22. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 23. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 24. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 25. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 |



