Best Western
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Red River (1948) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Shane | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Winchester '73 | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Ride the High Country | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | The Searchers | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 6. | The Tall T | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 7. | The Man from Laramie | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 8. | The Far Country | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | 3:10 to Yuma (1957) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 10. | High Noon | 3.0/4 | 3.2/4 |



