Top Musical
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Singin' in the Rain | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | The Wizard of Oz (1939) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | How to Succeed in Business Without Really Trying | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Seven Brides for Seven Brothers | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 5. | All That Jazz | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Hair | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 7. | West Side Story (1961) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Chicago (2002) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | The Wiz | 3.0/4 | 2.2/4 | |
| 10. | An American in Paris | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 11. | 3 Penny Opera, The ( 3 Groschen-Oper, Die ) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | The Music Man | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | My Fair Lady | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Bye Bye Birdie (1962) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 15. | Rent | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 16. | The Pajama Game | 3.0/4 | 2.6/4 |



