Best Soundtracks
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Fahrenheit 451 (1966) | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 2. | Fellini's Casanova ( Casanova di Federico Fellini, Il ) | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 3. | The Harder They Come | 2.5/4 | 2.0/4 | |
| 4. | Vertigo (1958) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Super Fly | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 6. | Amarcord | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Diva | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 9. | Taxi Driver (1976) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 4.0/4 | 3.1/4 |



