Food, Glorious Food
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Babette's Feast ( Babettes gæstebud ) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Big Night (1996) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 3. | The Cook, The Thief, His Wife, and Her Lover | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Oliver! | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Tampopo | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Super Size Me | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Who is Killing the Great Chefs of Europe? | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Delicatessen | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Monty Python's The Meaning of Life | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Eating Raoul | 2.5/4 | 2.7/4 |



