Top Biography Movie List by woody

Top Biography

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Elephant Man 4.0/4 3.2/4
2. The Private Life of Henry VIII 3.5/4 2.8/4
3. Camille Claudel 3.5/4 3.0/4
4. Malcolm X (1992) 3.5/4 3.1/4
5. The King's Speech 3.5/4 3.2/4
6. Ed Wood 3.5/4 3.0/4
7. Gandhi 3.0/4 3.1/4
8. Milk 3.0/4 3.0/4
9. Catch Me if You Can 3.0/4 3.1/4
10. Frida (2002) 3.0/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name