A House is Not a Home by woody

A House is Not a Home

# Movie Title Rating Overall Add
1. Rebecca (1940) 4.0/4 3.1/4
2. Citizen Kane 4.0/4 3.3/4
3. Grey Gardens (1976) 3.5/4 3.0/4
4. The Haunting (1963) 3.0/4 3.0/4
5. House of Sand and Fog 3.0/4 2.8/4
6. Man's Castle 3.0/4 2.8/4
7. Straw Dogs (1971) 3.0/4 2.8/4
8. Gone with the Wind 2.5/4 3.2/4
9. Poltergeist (1982) 2.5/4 3.0/4
10. Home Alone 2.5/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name