Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 28 Days Later | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Little Fockers | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 3. | Meet the Parents | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Meet the Fockers | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 5. | Night at the Museum | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 6. | Night at the Museum: Battle of the Smithsonian | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 7. | Marley and Me | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 8. | The Wedding Crashers | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | The Picture of Dorian Gray | 2.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Lolita (1962) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Lolita (1998) | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 12. | Dorian Gray | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 13. | Best of Youth, The ( Meglio gioventù, La ) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 14. | Hundred Steps, The ( I cento passi ) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 15. | Four Brothers | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 16. | Cado dalle nubi | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 17. | Sweet and the Bitter, The ( dolce e l'amaro, Il ) | 2.5/4 | 2.8/4 |



