Top Western Movie List by sodapop

Top Western

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Man Who Shot Liberty Valance 4.0/4 3.2/4
2. The Searchers 3.5/4 3.1/4
3. Rio Bravo 3.5/4 3.1/4
4. Shane 3.5/4 3.1/4
5. Once Upon a Time in the West 3.5/4 3.2/4
6. 3:10 to Yuma (1957) 3.5/4 3.0/4
7. Ride the High Country 3.5/4 3.0/4
8. The Ox-Bow Incident 3.5/4 3.1/4
9. My Darling Clementine 3.5/4 2.9/4
10. The Shootist 3.5/4 3.0/4
11. Butch Cassidy and the Sundance Kid 3.5/4 3.2/4
12. The Wild Bunch 3.0/4 3.1/4
13. Stagecoach (1939) 3.0/4 3.1/4
14. Unforgiven (1992) 3.0/4 3.3/4
15. The Gunfighter (1950) 3.5/4 3.0/4
16. Winchester '73 3.0/4 2.9/4
17. For a Few Dollars More ( Per qualche dollaro in più ) 3.0/4 3.2/4
18. The Naked Spur 3.0/4 2.6/4
19. Red River (1948) 3.0/4 3.0/4
20. Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) 3.0/4 3.4/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name