top 15 drama or crime films
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Reservoir Dogs | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | No Country for Old Men | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Rocky (1976) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Fargo (1996) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Gone Baby Gone | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Lethal Weapon | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Training Day | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | The Wackness | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Traffic (2000) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Donnie Brasco | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 13. | The Wrestler (2008) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | What Doesn't Kill You | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 15. | Brooklyn's Finest | 3.0/4 | 2.5/4 | 



