Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Lord of the Rings: The Two Towers | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Ben-Hur (1959) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Titanic (1997) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Dances with Wolves | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Back to the Future | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Boogie Nights | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Apocalypto | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Apollo 13 | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | The Postman (1997) | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 12. | The Lion King (1994) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | Thelma & Louise | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Terminator 2: Judgement Day | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 15. | Gangs of New York (2002) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 16. | Planet of the Apes (1968) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 17. | Braveheart (1995) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 18. | Flight of the Navigator | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 19. | Indiana Jones and the Last Crusade | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 20. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 |



