| 1. | Twilight (2008) | N/A | 2.2/4 |  | 
			
											
								| 2. | The Twilight Saga: New Moon | 2.5/4 | 2.2/4 |  | 
			
											
								| 3. | The Twilight Saga: Eclipse | N/A | 2.4/4 |  | 
			
											
								| 4. | Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief | 4.0/4 | 2.4/4 |  | 
			
											
								| 5. | Transformers: Revenge of the Fallen | N/A | 2.2/4 |  | 
			
											
								| 6. | Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole | 4.0/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 7. | Iron Man 2 | 4.0/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 8. | Drag Me to Hell | 4.0/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 9. | Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest | 4.0/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 10. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 |  | 
			
											
								| 11. | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 4.0/4 | 3.1/4 |  | 
			
											
								| 12. | Pirates of the Caribbean: At Worlds End | 4.0/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 13. | Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides | 3.5/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 14. | Daredevil | 2.5/4 | 2.2/4 |  | 
			
											
								| 15. | X-Men: First Class | N/A | 3.1/4 |  | 
			
											
								| 16. | Sucker Punch | N/A | 2.3/4 |  |