2022 Best Picture Nominees by Kyleface88

2022 Best Picture Nominees

# Movie Title Rating Overall Add
1. Belfast 3.5/4 2.9/4
2. CODA (2021) 3.5/4 3.2/4
3. King Richard 3.5/4 3.0/4
4. Nightmare Alley (2021) 3.0/4 2.8/4
5. The Power of the Dog 3.0/4 2.7/4
6. Drive My Car ( Doraibu mai kâ ) 3.0/4 2.8/4
7. Licorice Pizza 2.5/4 2.9/4
8. Dune (2021) 2.5/4 3.2/4
9. West Side Story (2021) 2.5/4 2.8/4
10. Don't Look Up (2021) 1.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name