James Bond by The_Watchman

James Bond

# Movie Title Rating Overall Add
1. Goldfinger 4.0/4 3.1/4
2. License to Kill 4.0/4 2.6/4
3. The Spy Who Loved Me 4.0/4 2.8/4
4. On Her Majesty's Secret Service 3.5/4 2.7/4
5. Casino Royale (2006) 3.5/4 3.1/4
6. From Russia with Love 3.0/4 3.0/4
7. The World is Not Enough 4.0/4 2.5/4
8. Goldeneye 4.0/4 2.8/4
9. You Only Live Twice 3.5/4 2.8/4
10. For Your Eyes Only 3.0/4 2.5/4
11. Live and Let Die 3.0/4 2.7/4
12. The Living Daylights 3.0/4 2.5/4
13. Thunderball 3.0/4 2.8/4
14. Quantum of Solace 3.0/4 2.6/4
15. Dr. No 3.0/4 2.9/4
16. Moonraker (1979) 3.0/4 2.3/4
17. Tomorrow Never Dies 2.5/4 2.7/4
18. Octopussy 3.0/4 2.5/4
19. Diamonds Are Forever 2.0/4 2.7/4
20. Die Another Day 2.0/4 2.3/4
21. A View to a Kill 2.0/4 2.2/4
22. The Man with the Golden Gun 1.5/4 2.7/4

Recent Comments

Alex
Alex
Movie God

Alex - wrote on 11/18/08 at 11:02 PM CT

James Bond comment

I meant to ask you if you could explain your feelings?

Alex
Alex
Movie God

Alex - wrote on 11/18/08 at 11:02 PM CT

James Bond comment

Ah I see. I noticed that you and many others don't care for Die Another Day and I can't figure it out. It has the coolest gadgets, most unique locations and solid action - yet people like The World is Not Enough and Goldeneye.

Alex
Alex
Movie God

Alex - wrote on 11/16/08 at 04:36 PM CT

James Bond comment

I have seen pieces to most of these but I have not seen them all. Are you a huge Bond fan?

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name