Martin Scorsese by The_Watchman

Martin Scorsese

# Movie Title Rating Overall Add
1. Taxi Driver (1976) 4.0/4 3.3/4
2. Bringing Out the Dead 4.0/4 2.6/4
3. Raging Bull 4.0/4 3.3/4
4. Gangs of New York (2002) 3.5/4 3.0/4
5. The King of Comedy (1983) 3.5/4 3.1/4
6. Goodfellas 3.5/4 3.4/4
7. The Aviator (2004) 3.5/4 3.0/4
8. The Departed 3.0/4 3.3/4
9. The Last Waltz (1978) 3.0/4 3.0/4
10. Alice Doesn't Live Here Anymore N/A 2.9/4
11. Casino 3.0/4 3.2/4
12. Mean Streets 2.5/4 3.0/4
13. Cape Fear (1991) 2.5/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name