Coen Bros.
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Miller's Crossing | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Raising Arizona | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | O Brother Where Art Thou | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | No Country for Old Men | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 5. | The Man Who Wasn't There (2001) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Barton Fink | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Fargo (1996) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 8. | The Big Lebowski | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 9. | The Hudsucker Proxy | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 10. | The Ladykillers (2004) | 2.0/4 | 2.3/4 |



