Top Sci-Fi Movie List by zisouls

Top Sci-Fi

# Movie Title Rating Overall Add
1. Back to the Future 4.0/4 3.3/4
2. Terminator 2: Judgement Day 4.0/4 3.2/4
3. Star Wars: Episode IV - A New Hope 3.5/4 3.3/4
4. The Matrix 3.5/4 3.2/4
5. Minority Report 3.5/4 2.9/4
6. Inception 4.0/4 3.3/4
7. Star Trek 3.0/4 3.1/4
8. Wall-E 4.0/4 3.2/4
9. Avatar 3.0/4 3.0/4
10. 12 Monkeys 3.0/4 3.1/4
11. The Day the Earth Stood Still (1951) 3.0/4 3.0/4
12. X-Men 3.0/4 2.9/4
13. A.I. Artificial Intelligence N/A 2.7/4
14. I, Robot N/A 2.7/4
15. Paprika 3.0/4 3.0/4
16. Planet of the Apes (2001) N/A 2.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name