Movies from 2015 I've seen
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ex Machina | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Inside Out (2015) | 2.5/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Creep (2015) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Two Step | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Pan | 3.0/4 | 2.0/4 | |
| 6. | Crimson Peak | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 7. | Beasts of No Nation | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 8. | Star Wars: The Force Awakens | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Trainwreck | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 10. | Tangerine (2015) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Straight Outta Compton | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 12. | The Martian | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 13. | The Revenant (2015) | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 14. | The Overnight (2015) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 15. | Goodnight Mommy ( Ich seh, Ich seh ) | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 16. | Mad Max: Fury Road | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 17. | Dope | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 18. | Room (2015) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 19. | Darling (2015) | 3.5/4 | 2.5/4 |



