Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Trainspotting | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Bad Education ( mala educación, La ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Requiem for a Dream | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | The Thing (1982) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Sideways | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Ed Wood | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 7. | For a Few Dollars More ( Per qualche dollaro in più ) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Scarface (1932) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | All About My Mother ( Todo sobre mi madre ) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | A Nightmare on Elm Street (1984) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | North by Northwest | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 12. | Re-Animator | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Lost in Translation | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 14. | High Noon | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 15. | The Big Lebowski | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 16. | Amadeus | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 17. | Riki-Oh: The Story of Ricky ( Lik wong ) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 18. | Videodrome | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 19. | Sin City | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 20. | American Psycho | 3.0/4 | 3.0/4 |



