Top Movie List by m1kesr

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Taken (2009) 3.0/4 3.0/4
2. Enter the Dragon 4.0/4 3.1/4
3. The Fugitive (1993) 3.0/4 3.1/4
4. V for Vendetta N/A 3.0/4
5. Sin City 4.0/4 3.0/4
6. Kill Bill: Volume 2 4.0/4 3.0/4
7. Gran Torino 3.0/4 3.2/4
8. The Bourne Supremacy 4.0/4 3.1/4
9. Goldfinger 3.0/4 3.1/4
10. Predator (1987) 2.5/4 3.0/4
11. Ocean's Eleven (2001) 4.0/4 3.0/4
12. The French Connection 2.5/4 3.1/4
13. Live Free or Die Hard 3.5/4 2.9/4
14. The Blues Brothers 4.0/4 3.1/4
15. The Boondock Saints 4.0/4 2.9/4
16. For a Few Dollars More ( Per qualche dollaro in più ) 4.0/4 3.2/4
17. Dirty Harry 3.0/4 3.1/4
18. Batman (1989) 3.0/4 2.9/4
19. Fistful of Dollars, A ( Per un pugno di dollari ) 3.0/4 3.1/4
20. Spider-Man 4.0/4 2.9/4
21. X2 - X-Men United 3.0/4 2.9/4
22. The Transformers (2007) 3.0/4 2.8/4
23. From Russia with Love 3.0/4 3.0/4
24. The Fifth Element 3.0/4 2.9/4
25. Beverly Hills Cop 3.0/4 2.9/4
26. X-Men 3.0/4 2.9/4
27. Die Hard: With a Vengeance 3.0/4 2.9/4
28. Minority Report 3.0/4 2.9/4
29. The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford 4.0/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name