Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Limitless | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Meet Joe Black | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 3. | Jackass 2.5 | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 4. | Jackass 3-D | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 5. | Jackass: The Movie | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 6. | Jackass: Number Two | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 7. | Iron Man (2008) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Iron Man 2 | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | How to Train Your Dragon (2010) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Avatar | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Kiss Kiss, Bang Bang | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 12. | Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 13. | Walk Hard: The Dewey Cox Story | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 14. | We Own the Night | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 15. | Mission: Impossible | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 16. | Mission: Impossible II | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 17. | Mission: Impossible III | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 18. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 19. | Super Troopers | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 20. | Beavis and Butt-head Do America | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 21. | Club Dread | 2.5/4 | 2.0/4 | |
| 22. | The Slammin' Salmon | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 23. | Domino (2005) | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 24. | Gran Torino | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 25. | Robin Hood (2010) | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 26. | Robin Hood: Men in Tights | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 27. | Shrek | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 28. | Shrek 2 | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 29. | Shrek the Third | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 30. | Shrek Forever After | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 31. | The Craft | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 32. | I Hope They Serve Beer in Hell | 2.0/4 | 2.0/4 | |
| 33. | The Invention of Lying | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 34. | Love Don't Cost a Thing | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 35. | The Devil Wears Prada | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 36. | John Q | 3.0/4 | 2.7/4 |



