2008 Movies I Saw by Taz

2008 Movies I Saw

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
2. Slumdog Millionaire 4.0/4 3.1/4
3. Gran Torino 4.0/4 3.2/4
4. Definitely, Maybe 3.5/4 2.8/4
5. Iron Man (2008) 3.5/4 3.1/4
6. Forgetting Sarah Marshall 3.5/4 2.8/4
7. Role Models 3.5/4 2.9/4
8. Wall-E 3.5/4 3.2/4
9. Quantum of Solace 3.0/4 2.6/4
10. Kung Fu Panda 3.0/4 3.0/4
11. Dr. Horrible's Sing-Along Blog 4.0/4 3.1/4
12. Nick and Norah's Infinite Playlist 3.0/4 2.6/4
13. Zack and Miri Make a Porno 3.0/4 2.6/4
14. Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 3.0/4 2.4/4
15. The Wrestler (2008) 3.0/4 3.1/4
16. The Curious Case of Benjamin Button 3.0/4 2.9/4
17. Twilight (2008) 3.0/4 2.2/4
18. The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 3.0/4 2.7/4
19. Marley and Me 3.0/4 2.6/4
20. Bolt 3.0/4 2.7/4
21. Tropic Thunder 2.5/4 2.7/4
22. The Incredible Hulk 3.0/4 2.7/4
23. Hellboy II: The Golden Army 3.0/4 2.7/4
24. Step Brothers 3.0/4 2.8/4
25. Vantage Point 2.5/4 2.3/4
26. Cloverfield 3.0/4 2.6/4
27. Pineapple Express 3.0/4 2.8/4
28. The Rocker (2008) 2.5/4 2.4/4
29. Yes Man 2.5/4 2.6/4
30. Jumper 2.5/4 2.1/4
31. Mamma Mia! 2.5/4 2.6/4
32. Sex and the City: The Movie 2.5/4 2.4/4
33. Sex Drive 2.0/4 2.5/4
34. Eagle Eye 2.5/4 2.5/4
35. Wanted (2008) 2.0/4 2.7/4
36. High School Musical 3: Senior Year 3.0/4 1.8/4
37. What Happens in Vegas 2.5/4 2.5/4
38. Fool's Gold (2008) 2.5/4 1.9/4
39. Made of Honor 2.5/4 2.1/4
40. Bedtime Stories 2.5/4 2.5/4
41. Madagascar: Escape 2 Africa 2.0/4 2.6/4
42. Then She Found Me 3.0/4 2.7/4
43. Be Kind Rewind 2.0/4 2.4/4
44. The Sisterhood of the Traveling Pants 2 2.5/4 2.6/4
45. 21 2.5/4 2.7/4
46. Hancock 2.5/4 2.6/4
47. War, Inc. 2.0/4 2.0/4
48. Get Smart 2.0/4 2.5/4
49. Semi-Pro 1.5/4 2.1/4
50. Mad Money 1.5/4 2.3/4
51. The Women (2008) 1.5/4 2.0/4
52. The Happening (2008) 1.0/4 1.9/4
53. 27 Dresses 1.5/4 2.5/4
54. The Love Guru 0.5/4 1.4/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name