Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Monty Python and the Holy Grail | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Office Space | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Shaun of the Dead | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | The Philadelphia Story | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | A Christmas Story (1983) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Rushmore | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Snatch | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Trainspotting | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Forgetting Sarah Marshall | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | (500) Days of Summer | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | O Brother Where Art Thou | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Army of Darkness | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Stripes | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | A Fish Called Wanda | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 15. | Lock, Stock and Two Smoking Barrels | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 16. | Bottle Rocket (1996) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 17. | Best in Show | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 18. | Better Off Dead | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 19. | Sixteen Candles | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 20. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 21. | Lawrence of Arabia | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 22. | There Will Be Blood | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 23. | Amadeus | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 24. | Gone with the Wind | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 25. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 4.0/4 | 3.1/4 |



