Movies I Own by josh

Movies I Own

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Fifth Element 4.0/4 2.9/4
2. Die Hard 3.0/4 3.3/4
3. The Bourne Identity (2002) N/A 3.1/4
4. The Bourne Supremacy N/A 3.1/4
5. Indiana Jones and the Last Crusade N/A 3.2/4
6. Indiana Jones and the Temple of Doom N/A 3.0/4
7. Casino Royale (2006) N/A 3.1/4
8. Iron Man (2008) N/A 3.1/4
9. Jurassic Park 2.5/4 3.2/4
10. 300 3.0/4 2.9/4
11. Lethal Weapon N/A 3.0/4
12. Inglourious Basterds (2009) N/A 3.2/4
13. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl N/A 3.1/4
14. Gran Torino 3.0/4 3.2/4
15. Taken (2009) N/A 3.0/4
16. Ocean's Eleven (2001) 3.0/4 3.0/4
17. Live Free or Die Hard 3.5/4 2.9/4
18. The Boondock Saints 3.0/4 2.9/4
19. Kick-Ass N/A 3.0/4
20. Spider-Man N/A 2.9/4
21. The Transformers (2007) N/A 2.8/4
22. Beverly Hills Cop N/A 2.9/4
23. Rambo: First Blood N/A 3.0/4
24. Die Hard: With a Vengeance N/A 2.9/4
25. RoboCop (1987) 2.5/4 2.9/4
26. Minority Report N/A 2.9/4
27. The Rock 3.0/4 2.8/4
28. Iron Man 2 N/A 2.8/4
29. Men in Black (1997) 3.0/4 2.8/4
30. Die Hard 2: Die Harder N/A 2.7/4
31. Mission: Impossible N/A 2.8/4
32. Rocky II 3.5/4 2.8/4
33. Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 4.0/4 2.8/4
34. Top Gun (1986) 3.0/4 2.7/4
35. National Treasure 3.5/4 2.7/4
36. Con Air 3.5/4 2.8/4
37. The Incredible Hulk N/A 2.7/4
38. Lethal Weapon 2 N/A 2.8/4
39. Enemy of the State 3.0/4 2.8/4
40. Rambo N/A 2.7/4
41. Face/Off 3.0/4 2.7/4
42. The Mummy (1999) N/A 2.7/4
43. The Matrix Reloaded 3.0/4 2.6/4
44. Pirates of the Caribbean: At Worlds End 4.0/4 2.7/4
45. Rush Hour (1998) 3.0/4 2.8/4
46. Zombieland 3.0/4 3.0/4
47. 1408 N/A 2.6/4
48. The 40 Year-Old Virgin 4.0/4 2.9/4
49. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy 4.0/4 2.8/4
50. Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 4.0/4 2.7/4
51. Clerks II 3.0/4 2.6/4
52. Crash (2005) 3.0/4 2.9/4
53. The Departed N/A 3.3/4
54. Dogma 3.0/4 2.8/4
55. Full Metal Jacket 3.5/4 3.2/4
56. Happy Gilmore 4.0/4 2.8/4
57. The Hangover 2.5/4 3.0/4
58. Juno 2.5/4 2.9/4
59. Jay and Silent Bob Strike Back 3.0/4 2.5/4
60. Knocked Up 3.0/4 2.8/4
61. Paranormal Activity 3.5/4 2.5/4
62. Requiem for a Dream 4.0/4 3.1/4
63. Saving Private Ryan 3.5/4 3.3/4
64. Scott Pilgrim vs. The World N/A 2.9/4
65. Shaun of the Dead 3.0/4 3.1/4
66. The Simpsons Movie 3.0/4 2.7/4
67. Spaceballs 4.0/4 2.8/4
68. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi N/A 3.2/4
69. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back N/A 3.4/4
70. Star Wars: Episode IV - A New Hope N/A 3.3/4
71. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith N/A 2.8/4
72. Star Wars: Episode II - Attack of the Clones N/A 2.4/4
73. Star Wars: Episode I - The Phantom Menace N/A 2.4/4
74. Super Troopers 4.0/4 2.8/4
75. Superbad 4.0/4 2.9/4
76. Titanic (1997) 2.5/4 3.0/4
77. Tommy Boy 3.0/4 2.8/4
78. Varsity Blues 3.0/4 2.4/4
79. American History X 4.0/4 3.2/4
80. Office Space 4.0/4 3.1/4
81. Old School 3.5/4 2.8/4
82. Fast Times at Ridgemont High 3.5/4 2.9/4
83. Armageddon 3.0/4 2.6/4
84. Delta Farce 1.0/4 1.4/4
85. Hot Tub Time Machine 3.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name