Top Tom Hanks
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | You've Got Mail | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 2. | Big | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 3. | The Polar Express | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Cast Away (2000) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | The Money Pit | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 6. | Catch Me if You Can | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Toy Story | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Toy Story 2 | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Sleepless in Seattle | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Forrest Gump | 2.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | A League of Their Own | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 12. | Saving Private Ryan | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | The Burbs | 1.5/4 | 2.6/4 | |
| 14. | The Da Vinci Code | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 15. | The Green Mile | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 16. | Turner & Hooch | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 17. | Cars | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 18. | Road to Perdition | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 19. | The Ladykillers (2004) | 0.5/4 | 2.3/4 |



