Top Animation
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Secret of NIMH | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | The Fox and the Hound | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | How to Train Your Dragon (2010) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Fantastic Mr. Fox | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | The Lion King (1994) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Up (2009) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | The Nightmare Before Christmas | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | 9 | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | James and the Giant Peach | 4.0/4 | 2.7/4 |



