Top Movie List by rockfan360

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Raging Bull 4.0/4 3.3/4
2. The Third Man 4.0/4 3.2/4
3. The French Connection 4.0/4 3.1/4
4. Sunset Boulevard 4.0/4 3.3/4
5. Seventh Seal, The ( Det Sjunde inseglet ) 4.0/4 3.2/4
6. Midnight Cowboy 4.0/4 3.0/4
7. Deliverance (1972) 4.0/4 3.0/4
8. Fargo (1996) 4.0/4 3.2/4
9. Psycho (1960) 4.0/4 3.3/4
10. Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) 4.0/4 3.2/4
11. Spirited Away ( Sen to Chihiro no kamikakushi ) 4.0/4 3.3/4
12. Let the Right One In ( Låt den rätte komma in ) 4.0/4 3.1/4
13. No Country for Old Men 4.0/4 3.2/4
14. Wall-E 4.0/4 3.2/4
15. Zodiac (2007) 4.0/4 2.9/4
16. Sideways 4.0/4 2.9/4
17. Ghost World 4.0/4 2.9/4
18. Lost in Translation 4.0/4 2.9/4
19. The Truman Show 4.0/4 3.0/4
20. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 4.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name