Top Animation
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Spirited Away ( Sen to Chihiro no kamikakushi ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Wall-E | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Toy Story 2 | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Beauty and the Beast (1991) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | The Iron Giant | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Chicken Run | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 7. | Coraline | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 8. | The Secret of NIMH | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Fantastic Mr. Fox | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 10. | The Secret of Kells | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Corpse Bride | 3.0/4 | 2.8/4 | 



