Best of 2007 by mm4jmoeller

Best of 2007

# Movie Title Rating Overall Add
1. There Will Be Blood 4.0/4 3.1/4
2. No Country for Old Men 4.0/4 3.2/4
3. Juno 4.0/4 2.9/4
4. Diving Bell and the Butterfly, The ( Scaphandre et le papillon, Le ) 4.0/4 3.1/4
5. Gone Baby Gone 4.0/4 3.0/4
6. Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) 3.5/4 2.9/4
7. Michael Clayton 3.5/4 2.9/4
8. Into the Wild 3.5/4 3.1/4
9. Once 3.5/4 3.1/4
10. Hot Fuzz 3.5/4 3.0/4
11. Knocked Up 3.5/4 2.8/4
12. Lars and the Real Girl 3.5/4 2.8/4
13. Zodiac (2007) 3.5/4 2.9/4
14. The Bourne Ultimatum 3.5/4 3.2/4
15. Ratatouille 3.5/4 3.1/4
16. The Simpsons Movie 3.5/4 2.7/4
17. Atonement (2007) 3.0/4 2.9/4
18. The Savages (2007) 3.0/4 2.8/4
19. Superbad 3.0/4 2.9/4
20. King of Kong: A Fistful of Quarters 3.0/4 3.1/4
21. 4 Months, 3 Weeks and 2 Days ( 4 luni, 3 saptamâni si 2 zile ) 3.0/4 2.9/4
22. Live Free or Die Hard 3.0/4 2.9/4
23. Sicko 3.0/4 2.9/4
24. 300 3.0/4 2.9/4
25. 3:10 to Yuma (2007) 3.0/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name