Top Action
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | Gone in 60 Seconds (2000) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 3. | Driven (2001) | 4.0/4 | 2.0/4 | |
| 4. | The Fast and the Furious (2001) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 5. | Rush Hour 2 | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 6. | Ocean's Eleven (2001) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | xXx | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 8. | The Transporter | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | X2 - X-Men United | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | The Italian Job (2003) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 11. | 2 Fast 2 Furious | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 12. | Charlie's Angels: Full Throttle | 4.0/4 | 1.7/4 | |
| 13. | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Lara Croft: Tomb Raider: The Cradle of Life | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 15. | Paycheck | 4.0/4 | 2.1/4 |



