Top Action Movie List by HorrorFanatic2031

Top Action

# Movie Title Rating Overall Add
1. Dirty Harry 4.0/4 3.1/4
2. Indiana Jones and the Last Crusade 4.0/4 3.2/4
3. Magnum Force 4.0/4 2.9/4
4. Rambo: First Blood 4.0/4 3.0/4
5. Raiders of the Lost Ark 4.0/4 3.3/4
6. Die Hard 4.0/4 3.3/4
7. Sudden Impact 4.0/4 2.5/4
8. Die Hard 2: Die Harder 4.0/4 2.7/4
9. Die Hard: With a Vengeance 4.0/4 2.9/4
10. The Enforcer (1976) 4.0/4 2.7/4
11. Lethal Weapon 3 4.0/4 2.7/4
12. Spider-Man 2 3.5/4 2.9/4
13. Live Free or Die Hard 4.0/4 2.9/4
14. Beowulf (2007) 4.0/4 2.4/4
15. Spider-Man 4.0/4 2.9/4
16. Lethal Weapon 2 4.0/4 2.8/4
17. X-Men: First Class 4.0/4 3.1/4
18. Batman (1989) 4.0/4 2.9/4
19. Batman Returns 4.0/4 2.7/4
20. The Expendables 4.0/4 2.6/4
21. Taken (2009) 3.5/4 3.0/4
22. Rambo 4.0/4 2.7/4
23. Crank 3.5/4 2.7/4
24. X2 - X-Men United 3.5/4 2.9/4
25. Lara Croft: Tomb Raider 4.0/4 2.5/4
26. Mr. and Mrs. Smith (2005) 3.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name