Best Movies I've Seen!
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Indiana Jones and the Last Crusade | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Halloween (1978) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Die Hard | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Face/Off | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Good Will Hunting | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Spider-Man | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Rocky (1976) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Inglourious Basterds (2009) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Batman (1989) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Spider-Man 2 | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 15. | The Matrix | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 16. | The Nightmare Before Christmas | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 17. | Halloween 4: The Return of Michael Myers | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 18. | Batman Returns | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 19. | 300 | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 20. | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 21. | The Patriot (2000) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 22. | The Wedding Crashers | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 23. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 24. | The Lion King (1994) | 3.5/4 | 3.3/4 |



