Top Adam Sandler
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Billy Madison | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 2. | Happy Gilmore | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 3. | The Wedding Singer | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Big Daddy | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 5. | The Longest Yard (2005) | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 6. | Bulletproof (1996) | 3.0/4 | 2.0/4 | |
| 7. | 50 First Dates | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 8. | Funny People | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 9. | The Waterboy (1998) | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 10. | Just Go With It | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 11. | I Now Pronounce You Chuck & Larry | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 12. | Mr. Deeds | 2.5/4 | 2.1/4 | |
| 13. | Grown Ups | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 14. | Click | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 15. | Reign Over Me | 2.0/4 | 2.7/4 | 



