Best Movies of 2012 by Alex

Best Movies of 2012

# Movie Title Rating Overall Add
1. Django Unchained 4.0/4 3.3/4
2. The Dark Knight Rises 4.0/4 3.4/4
3. Skyfall 3.5/4 3.1/4
4. Prometheus (2012) 3.5/4 2.8/4
5. Silver Linings Playbook 3.5/4 3.1/4
6. The Master (2012) 3.0/4 3.0/4
7. Lawless (2012) 3.0/4 2.9/4
8. The Avengers (2012) 3.0/4 3.3/4
9. Zero Dark Thirty 3.0/4 3.1/4
10. The Perks of Being a Wallflower 3.0/4 3.2/4

Recent Comments

sapien
sapien
Movie God

sapien - wrote on 05/09/12 at 01:58 AM CT

Best Movies of 2012 comment

Go see the Hunger Games, Cabin in the Woods, and the 5-Year Engagement. They'll change your mind.

Alex
Alex
Movie God

Alex - wrote on 05/01/12 at 09:22 PM CT

Best Movies of 2012 comment

This year better turn around quick. Nothing better than 2 or 2.5 stars so far.

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name