Top Mystery Movie List by muttpack74

Top Mystery

# Movie Title Rating Overall Add
1. Memento 3.0/4 3.2/4
2. The Prestige (2006) 3.0/4 3.1/4
3. The Green Mile 3.5/4 3.3/4
4. The Illusionist (2006) 3.0/4 2.9/4
5. The Big Sleep (1946) 3.0/4 3.1/4
6. Sherlock Holmes: A Game of Shadows 3.0/4 2.9/4
7. Eastern Promises 3.0/4 3.0/4
8. Murder on the Orient Express (1974) 3.0/4 2.9/4
9. Gaslight (1944) 3.0/4 3.0/4
10. Murder by Death 3.0/4 2.8/4
11. A Shot in the Dark (1964) 3.0/4 2.8/4
12. The Bone Collector 3.0/4 2.6/4
13. Invasion of the Body Snatchers (1978) 3.0/4 2.7/4
14. Basic Instinct 3.0/4 2.6/4
15. Fire in the Sky 3.0/4 2.6/4
16. What Lies Beneath 3.0/4 2.4/4
17. The Village (2004) 3.0/4 2.4/4
18. Stay (2005) 3.0/4 2.5/4
19. Se7en 3.0/4 3.3/4
20. The Sixth Sense 3.5/4 3.2/4
21. Unbreakable 3.0/4 2.8/4
22. Flatliners (1990) 3.0/4 2.7/4
23. Phone Booth 3.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name