Actors: Clint Eastwood
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Dirty Harry | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Pale Rider | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | For a Few Dollars More ( Per qualche dollaro in più ) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Blood Work | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 6. | The Dead Pool | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | Gran Torino | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | The Outlaw Josey Wales | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | The Enforcer (1976) | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Fistful of Dollars, A ( Per un pugno di dollari ) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Unforgiven (1992) | 2.5/4 | 3.3/4 | |
| 12. | In the Line of Fire | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 13. | Sudden Impact | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 14. | Thunderbolt and Lightfoot | 1.5/4 | 2.9/4 | |
| 15. | Magnum Force | 1.5/4 | 2.8/4 | |
| 16. | Space Cowboys | 1.5/4 | 2.5/4 | |
| 17. | High Plains Drifter | 1.0/4 | 3.0/4 | |
| 18. | Kelly's Heroes | 1.0/4 | 3.0/4 | |
| 19. | City Heat | 0.5/4 | 2.0/4 | |
| 20. | Every Which Way but Loose | 0.5/4 | 2.4/4 |



