Top Action Movie List by ChrislynG

Top Action

# Movie Title Rating Overall Add
1. Inception 4.0/4 3.3/4
2. Inglourious Basterds (2009) 3.0/4 3.2/4
3. Die Hard 3.0/4 3.3/4
4. Iron Man (2008) 3.0/4 3.1/4
5. Kill Bill: Volume 1 4.0/4 3.0/4
6. The Terminator 3.0/4 3.1/4
7. The Hurt Locker 4.0/4 3.1/4
8. Full Metal Jacket 3.0/4 3.2/4
9. Kick-Ass 4.0/4 3.0/4
10. Source Code 3.0/4 2.9/4
11. V for Vendetta 4.0/4 3.0/4
12. Thor 3.0/4 2.9/4
13. 300 3.0/4 2.9/4
14. X-Men 3.0/4 2.9/4
15. X2 - X-Men United 3.0/4 2.9/4
16. Taken (2009) 4.0/4 3.0/4
17. The Warriors (1979) 4.0/4 2.9/4
18. Grindhouse 4.0/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name