Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Nightmare Before Christmas | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Harry Potter and the Chamber of Secrets | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Harry Potter and the Goblet of Fire | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Harry Potter and the Half-Blood Prince | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Harry Potter and the Order of the Phoenix | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Harry Potter and the Prisoner of Azkaban | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Harry Potter and the Sorcerer's Stone | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Toy Story | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | Toy Story 2 | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Toy Story 3 | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | The Prince of Egypt | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | A Bug's Life | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 15. | Muppet Christmas Carol | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 16. | The Muppets | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 17. | The Muppet Movie | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 18. | The Hunger Games | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 19. | Journey 2: The Mysterious Island | 3.0/4 | 2.5/4 |



