Top Sci-Fi
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vampire Hunter D: Bloodlust | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Ghost in the Shell ( Kôkaku kidôtai ) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Ghost in the Shell 2: Innocence | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Akira | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Nausicaä of the Valley of the Wind ( Kaze no tani no Naushika ) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Children of Men | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Cloverfield | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 8. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 9. | The Day the Earth Stood Still (1951) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 10. | The Man from Earth | 3.5/4 | 2.8/4 | 
Recent Comments
Holas - wrote on 04/23/09 at 09:45 AM CT
Top Sci-Fi List comment
cloverfield, really? well, it was o.k.




