Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lord of the Rings: The Two Towers | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | The Godfather: Part II | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 6. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Raid: Redemption, The ( Serbuan maut ) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Die Hard | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Remember the Titans | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | The Shawshank Redemption | 3.5/4 | 3.5/4 | |
| 11. | Scarface (1983) | N/A | 3.2/4 | |
| 12. | Star Trek | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Pineapple Express | N/A | 2.8/4 | |
| 14. | Anchorman: The Legend of Ron Burgundy | N/A | 2.8/4 |



