Top Movie List by Kody

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Godfather 4.0/4 3.5/4
2. Heat (1995) 4.0/4 3.2/4
3. Casino Royale (2006) 3.0/4 3.1/4
4. The Dark Knight 3.0/4 3.4/4
5. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
6. L.A. Confidential 3.0/4 3.2/4
7. The Godfather: Part II 4.0/4 3.4/4
8. Spider-Man 2 3.0/4 2.9/4
9. Ocean's Eleven (2001) 3.0/4 3.0/4
10. The Departed 3.0/4 3.3/4
11. True Grit (2010) 3.0/4 3.1/4
12. Inception 3.5/4 3.3/4
13. The Town (2010) 3.5/4 3.0/4
14. Goodfellas 3.0/4 3.4/4
15. Goldfinger 3.0/4 3.1/4
16. Jaws 3.5/4 3.2/4
17. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy 3.5/4 2.8/4
18. Airplane! 3.0/4 3.0/4
19. The Incredibles 3.5/4 3.1/4
20. The Hangover 2.0/4 3.0/4
21. Toy Story 4.0/4 3.3/4
22. Toy Story 3 3.5/4 3.3/4
23. The Social Network 4.0/4 3.1/4
24. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
25. Raiders of the Lost Ark 3.5/4 3.3/4
26. Goldeneye 2.5/4 2.8/4
27. The Fighter (2010) 3.5/4 3.1/4
28. Die Hard 3.0/4 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name