Movies I've watched in 2012 by burr896

Movies I've watched in 2012

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Descendants (2011) 3.0/4 3.0/4
2. The Woman in Black (2012) 3.0/4 2.6/4
3. Our Idiot Brother 3.0/4 2.4/4
4. The Help 3.5/4 3.2/4
5. 3:10 to Yuma (2007) 3.0/4 3.0/4
6. Ted 4.0/4 2.8/4
7. That's My Boy (2012) 2.0/4 1.7/4
8. What's Your Number? 2.5/4 2.3/4
9. Magical Mystery Tour 2.0/4 2.1/4
10. The Sitter 2.5/4 2.3/4
11. The Dark Knight Rises 3.5/4 3.2/4
12. The Amazing Spider-Man 2.5/4 2.8/4
13. This Means War 2.0/4 2.5/4
14. American Reunion 2.5/4 2.6/4
15. Apollo 18 3.0/4 2.0/4
16. Magic 2.5/4 2.6/4
17. The Campaign 3.0/4 2.4/4
18. The Watch 2.5/4 2.1/4
19. Young Adult 2.5/4 2.5/4
20. Thor 3.5/4 2.9/4
21. Resident Evil (2002) 3.0/4 2.7/4
22. Wanderlust 2.5/4 2.3/4
23. Resident Evil: Apocalypse 3.0/4 2.5/4
24. Resident Evil: Extinction 2.5/4 2.6/4
25. The Lucky One (2012) 2.5/4 2.6/4
26. Resident Evil: Afterlife 2.5/4 2.5/4
27. The Five-Year Engagement 2.5/4 2.4/4
28. Sinister 3.0/4 2.8/4
29. Resident Evil: Retribution 2.5/4 2.3/4
30. Magic Mike 2.5/4 2.6/4
31. The Dictator 3.0/4 2.5/4
32. Silent Hill: Revelation 3D 2.5/4 2.2/4
33. Chimpanzee 3.0/4 2.6/4
34. Jack and Jill 2.5/4 1.7/4
35. Memento 3.0/4 3.2/4
36. Hoosiers 3.5/4 2.9/4
37. Brave (2012) 3.5/4 2.9/4
38. Night at the Museum: Battle of the Smithsonian 3.0/4 2.4/4
39. Winnie the Pooh 3.5/4 3.0/4
40. Megamind 2.5/4 2.9/4
41. Zookeeper (2011) 1.5/4 2.2/4
42. The Cabin in the Woods 3.0/4 2.9/4
43. Sling Blade 4.0/4 3.1/4
44. Prometheus (2012) 3.0/4 2.8/4
45. Silent House (2012) 2.5/4 2.1/4
46. The Ward 2.0/4 2.1/4
47. The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 4.0/4 2.4/4
48. The Watcher in the Woods 2.0/4 2.2/4
49. Cinderella (1950) 4.0/4 2.9/4
50. We Bought a Zoo 3.5/4 2.8/4
51. Beaches (1988) 3.5/4 2.6/4
52. Elf 3.5/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name