Owned on DVD by burr896

Owned on DVD

# Movie Title Rating Overall Add
1. Ace Ventura: Pet Detective 4.0/4 2.6/4
2. Ace Ventura: When Nature Calls 3.0/4 2.2/4
3. The Addams Family (1991) 3.0/4 2.6/4
4. Addams Family Values 3.0/4 2.5/4
5. Billy Madison 4.0/4 2.6/4
6. The Texas Chainsaw Massacre (2003) 2.5/4 2.5/4
7. Trainspotting 0.5/4 3.1/4
8. The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2.5/4 1.9/4
9. Freddy vs. Jason N/A 2.3/4
10. Maid in Manhattan N/A 2.2/4
11. The Girl Next Door (2004) 3.0/4 2.5/4
12. The Sword in the Stone 3.0/4 2.9/4
13. Resident Evil (2002) 3.0/4 2.7/4
14. Resident Evil: Apocalypse 3.0/4 2.5/4
15. Jackass: The Movie N/A 2.3/4
16. Big Daddy 3.5/4 2.5/4
17. Dodgeball: A True Underdog Story 4.0/4 2.6/4
18. Austin Powers in Goldmember 2.5/4 2.3/4
19. Face/Off 3.0/4 2.7/4
20. Bedazzled (2000) 2.5/4 2.1/4
21. Buffy the Vampire Slayer N/A 2.3/4
22. Bruce Almighty 3.0/4 2.6/4
23. Mr. Deeds 3.0/4 2.1/4
24. Bad Boys II N/A 2.5/4
25. Corky Romano 2.5/4 1.5/4
26. Nothing But Trouble (1991) 3.0/4 1.7/4
27. Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd 2.0/4 1.3/4
28. What a Girl Wants N/A 2.2/4
29. You Got Served N/A 1.8/4
30. Hitch 3.0/4 2.5/4
31. Shaun of the Dead 3.5/4 3.1/4
32. Raising Helen N/A 2.3/4
33. Gothika 3.0/4 2.4/4
34. Big 3.5/4 3.0/4
35. The Dukes of Hazzard 2.5/4 1.7/4
36. 50 First Dates 3.0/4 2.6/4
37. Major League II N/A 2.2/4
38. The Day After Tomorrow N/A 2.6/4
39. Charlie and the Chocolate Factory 3.0/4 2.6/4
40. The Break Up (2006) 3.5/4 2.3/4
41. The Longest Yard (2005) 3.5/4 2.4/4
42. Final Destination 2 3.0/4 2.5/4
43. Eurotrip N/A 2.3/4
44. Scream (1996) 3.5/4 2.8/4
45. Beauty and the Beast (1991) 4.0/4 3.2/4
46. Sunshine (2007) N/A 2.9/4
47. Three Amigos 3.5/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name