Top Movie List by Henry

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
2. The Thing (1982) 4.0/4 3.2/4
3. Alien 3.5/4 3.3/4
4. The Third Man 4.0/4 3.2/4
5. The Silence of the Lambs 3.5/4 3.4/4
6. Se7en 3.5/4 3.3/4
7. One Flew Over the Cuckoo's Nest 3.5/4 3.4/4
8. The Green Mile 3.5/4 3.3/4
9. The Shining (1980) 2.5/4 3.3/4
10. Open Range 3.5/4 2.9/4
11. Fargo (1996) 3.5/4 3.2/4
12. Platoon 3.5/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name