Top Movie List by Alfred

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
2. Fight Club 4.0/4 3.3/4
3. The Godfather 4.0/4 3.5/4
4. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
5. Forrest Gump 4.0/4 3.3/4
6. Lord of the Rings: The Return of the King 4.0/4 3.4/4
7. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 4.0/4 3.3/4
8. Schindler's List 4.0/4 3.4/4
9. The Godfather: Part II 4.0/4 3.4/4
10. Saving Private Ryan 4.0/4 3.3/4
11. Inception 4.0/4 3.3/4
12. One Flew Over the Cuckoo's Nest 4.0/4 3.4/4
13. Back to the Future 4.0/4 3.3/4
14. Braveheart (1995) 4.0/4 3.2/4
15. Die Hard 4.0/4 3.3/4
16. The Lion King (1994) 4.0/4 3.3/4
17. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4

Recent Comments

Daniel Corleone
Daniel Corleone
Movie God

Daniel Corleone - wrote on 10/16/12 at 06:35 AM CT

Top Movie List comment

Great list!

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name