Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 3. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 4. | Schindler's List | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | Some Like It Hot (1959) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | The Godfather: Part II | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 8. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 9. | Saving Private Ryan | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Braveheart (1995) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Gladiator (2000) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | The Matrix | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 14. | The Dark Knight | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 15. | The Usual Suspects | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 16. | Reservoir Dogs | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 17. | American Beauty | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 18. | Back to the Future | 3.5/4 | 3.3/4 |



