Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | Fight Club | 0.5/4 | 3.3/4 | |
| 3. | The Godfather | 1.0/4 | 3.5/4 | |
| 4. | Forrest Gump | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | The Matrix | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Lord of the Rings: The Return of the King | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Schindler's List | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 9. | Super Size Me | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Grizzly Man | 1.5/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Spellbound (2003) | 2.0/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Bowling for Columbine | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 13. | March of the Penguins ( marche de l'empereur, La ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Food, Inc. | 4.0/4 | 3.0/4 | 



