Top Action Movie List by samufilm

Top Action

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Dark Knight 3.5/4 3.4/4
2. The Dark Knight Rises 3.5/4 3.4/4
3. The Avengers (2012) 3.5/4 3.3/4
4. Terminator 2: Judgement Day 3.0/4 3.2/4
5. Raiders of the Lost Ark 3.0/4 3.3/4
6. Indiana Jones and the Last Crusade 3.5/4 3.2/4
7. The Bourne Identity (2002) 3.0/4 3.1/4
8. Batman Begins 3.0/4 3.1/4
9. Iron Man (2008) 3.0/4 3.1/4
10. The Terminator 3.0/4 3.1/4
11. Jurassic Park 3.0/4 3.2/4
12. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 3.0/4 3.1/4
13. The Bourne Supremacy 3.0/4 3.1/4
14. Goldfinger 3.0/4 3.1/4
15. Indiana Jones and the Temple of Doom 3.0/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name