Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | North by Northwest | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | The Big Lebowski | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Jaws | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Pulp Fiction | N/A | 3.4/4 | |
| 8. | Clerks | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Terminator 2: Judgement Day | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Full Metal Jacket | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Back to the Future | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 12. | The Terminator | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Shaun of the Dead | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 15. | 12 Monkeys | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 16. | 2001: A Space Odyssey | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 17. | Blade Runner | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 18. | Rear Window | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 19. | Dogma | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 20. | Dirty Harry | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 21. | Memento | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 22. | Hot Fuzz | N/A | 3.0/4 | |
| 23. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 24. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 |



