After Dark Horrorfest movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Reincarnation ( Rinne ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Unrest | 0.5/4 | 2.1/4 | |
| 3. | Wicked Little Things | 0.5/4 | 2.1/4 | |
| 4. | Penny Dreadful | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 5. | The Hamiltons (2006) | 0.5/4 | 2.1/4 | |
| 6. | The Gravedancers | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 7. | Dark Ride | 1.5/4 | 1.7/4 | |
| 8. | The Abandoned (2007) | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 9. | Hood of Horror | 1.5/4 | 1.9/4 | |
| 10. | The Tripper | 2.5/4 | 1.9/4 | |
| 11. | Frontier(s) ( Frontière(s) ) | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 12. | Unearthed | 1.0/4 | 1.6/4 | |
| 13. | Tooth & Nail | 1.5/4 | 2.0/4 | |
| 14. | Nightmare Man | 1.0/4 | 1.9/4 | |
| 15. | Mulberry Street | 1.0/4 | 2.1/4 | |
| 16. | Lake Dead | 1.0/4 | 1.2/4 | |
| 17. | The Deaths of Ian Stone | 1.5/4 | 2.2/4 | |
| 18. | Crazy Eights | 1.0/4 | 1.7/4 | |
| 19. | Borderland (2007) | 1.0/4 | 2.0/4 | |
| 20. | Voices ( Du saram-yida ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 21. | Slaughter (2009) | 1.0/4 | 2.4/4 | |
| 22. | Perkins' 14 | 0.5/4 | 2.1/4 | |
| 23. | From Within | 0.5/4 | 2.1/4 | |
| 24. | Dying Breed | 0.5/4 | 2.1/4 | |
| 25. | The Butterfly Effect 3: Revelations | 1.0/4 | 2.3/4 | |
| 26. | Broken, The ( Brøken, The ) | 1.0/4 | 1.8/4 | |
| 27. | Autopsy (2009) | 0.5/4 | 1.8/4 | |
| 28. | ZMD: Zombies of Mass Destruction | 0.5/4 | 2.5/4 | |
| 29. | Hidden ( Skjult ) | 1.0/4 | 2.3/4 | |
| 30. | The Reeds | 0.5/4 | 2.0/4 | |
| 31. | Lake Mungo | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 32. | Kill Theory | 1.0/4 | 2.0/4 | |
| 33. | The Graves | 0.5/4 | 1.7/4 | |
| 34. | The Final (2010) | 0.5/4 | 2.6/4 | |
| 35. | Dread | 1.0/4 | 2.2/4 |



